top of page
dr Socha.png

dr n. med. Maciej W. Socha

specjalista położnictwa i ginekologii, perinatolologii, ginekologii onkologicznej i andrologii, uroginekolog

Dr n. med. Maciej Socha jest kierownikiem Oddziału Położniczo- Ginekologicznego w gdańskim Szpitalu Św. Wojciecha oraz konsultantem w bydgoskim hospicjum perinatalnym. Od wielu lat jest również nauczycielem akademickim w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Od 15 lat poświęca się pracy ze studentami, przekazując im swój zapał i olbrzymią wiedzę jako opiekun Studenckiego Koła Naukowego Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej. Dla swoich studentów jest nie tylko wybitnym specjalistą, od którego mogą się wiele nauczyć, ale przedewszystkim autorytetem, zarażającym miłością i pasją do zawodu, który na swoim przykładzie pokazuje, jak powinna wyglądać opieka nad pacjentem.

Mamy zaszczyt przedstawić  dr. n. med. Macieja Sochę jako patrona naukowego naszej Konferencji, odpowiadającego za jakość prezentowanych Państwu wykładów. Podczas Konferencji wygłosi wykład: Dobry poród w świetle aktualnej wiedzy medycznej.

wolski.png
kazdepka.png

Dr n.med. Anita Kazdepka-Ziemińska od 2012 roku pełni fukcję zastępcy  koordynatora Oddziału Patologii Ciąży Katedry i Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy. Jest także nauczycielem akademickim  w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oddanym swojej pracy ze studentami. Doświadczenie w swoim zawodzie zdobywała między innymi w Paryżu w Hopital Necker Enfants Malades. Pani Doktor zapytana co najbardziej lubi w swojej pracy odpowiada „akt narodzin: nowe życie , mały człowiek – fenomen natury”. Zainteresowania zawodowe: rozwój płodu od poczęcia do narodzin, ultrasonografia perinatologiczna, nadzór nad ciążą patologiczną. W życiu prywatnym interesuje się reportażem literackim, narciarstwem, a także Francją.

W trakie wydarzenia dr Anita Kazdepka-Ziemińska wygłosi wykład dotyczący szczepień w ciąży.

specjalistka położnictwa i ginekologii, perinatologii, ultrasonografistka

dr n. med. Anita Kazdepka-Ziemińska

WYKŁADOWCY

Dr n. med. Bartłomiej Wolski jest zastępcą kierownika Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w gdańskim Szpitalu Św. Wojciecha  oraz ginekologiem w Szpitalu Św. Łukasza w Bydgoszczy.  Stopień doktora uzyskał w 2012 roku, broniąc rozprawy nt. „Epidemiologia i profilaktyka zakażeń paciorkowcami grupy B u kobiet ciężarnych i ich noworodków". Prywatnie szczęśliwy tata Ani, Wincentego i od niedawna Weroniki.

W czasie Konferencji dr Bartłomiej Wolski poruszy temat diagnostyki prenatalnej - tego czy należy ją wykonywać oraz w jakim zakresie.

specjalista położnictwa i ginekologii, seksuologii, ginekologii estetycznej, uroginekolog

dr n.med. Bartłomiej Wolski

stankiewicz.png

specjalistka położnictwa i ginekologii,

ultrasonografistka, uroginekolog

lek. Martyna Stankiewicz

Lek.  Martyna Stankiewicz jest specjalistką położnictwa i ginekologii pracującą  w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy oraz nauczycielem akademickim w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Swoje doświadczenie poszerza również w klinice LEKARZE Mostowa 4 w Bydgoszczy oraz na Oddziale Ginekologii, Szpitala Specjalistycznego MATOPAT w Toruniu. 

Podczas Konferencji lek. Martyna Stankiewicz opowie o indukcji porodu, procedury medycznej, z którą styka się co trzecia ciężarna.

położ.png

Karolina Strzeszewska jest absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W swojej praktyce zawodowej udziela porad w zakresie położnictwa i pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki kardiotokograficznej płodu oraz pobierania i przygotowania materiału biologicznego do badań laboratoryjnych. Jako magister położnictwa, Pani Karolina zajmuje się także doradztwem laktacyjnym oraz opieką nad kobietą w połogu i noworodkiem. Jedno z haseł, które towarzyszy Pani Karolinie to „Ja produkuję mleko, a Ty jaką masz supermoc?”

W trakcie wydarzenia mgr Karolina Strzeszewka wygłosi wykład o karmieniu piersią, o tym co powinna wiedzieć  na ten temat każda przyszła mama.

lek. Martyna Stankiewicz

Karolina Strzeszewska

mgr położnictwa

Małgorzata Bronka

Małgorzata Bronka jest koordynatorem pracy Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza w Bydgoszczy. Pani Małgorzata jest pedagogiem specjalnym, trenerem, coachem, doulą, instruktorką harcerską, instruktorką metody CANTIENICA. Prowadzi pracę edukacyjną i terapeutyczną z dziećmi z niepełnosprawnościami; grupy wsparcia i telefoniczne dyżury dla rodziców po stracie dziecka przed lub krótko po narodzinach, a także szkolenia dla nauczycieli, lekarzy, położnych, treningi dna miednicy. Pracuje z duszą i ciałem. Działa między innymi w Stowarzyszeniu Rodziców po Poronieniu, Stowarzyszeniu na rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży DAR . Redaguje teksty – głównie o żałobie, wnioski o dotacje, programy, wykłady, artykuły. Odpręża się przy wszelkich robótkach ręcznych, książce, na spacerze w lesie lub w górach. Prywatnie szczęśliwa żona, mama trójki dzieci oraz właścicielka dwóch suk siberian husky oraz kota.

W czasie Konferencji o Bronka wygłosi wykład dotycący hospicjum perinatalnego oraz o porodzie chorego dziecka.

Dr hab. n. med. Michał Wiciński jest kierownikiem Katedry Farmakologii i Terapii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Posiada olbrzymi dorobek naukowy oraz szeroką wiedzę w dziedzinie farmakologii klinicznej i toksykologii. Od wielu lat kształtuje umysły studentów, wprowadzając ich w zagadnienia z dziedziny farmakologii oraz przygotowując ich do przyszłej pracy naukowej. 

Podczas wydarzenia dr hab. n. med. Michał Wiciński przybliży zagadnienia związane ze stosowaniem leków w ciąży.

dr hab. n. med. Michał Wiciński

Aleksandra Sowa

Aleksandra Sowa jest mistrzynią cukiernictwa i piekarnictwa oraz jedną z najbardziej znanych Polek, wspólniczką w rodzinnej firmie Cukiernia Sowa. Prowadzi program kulinarny „Nożem i widelcem” w TVP. Swoją słodką pasję rozwija od najmłodszych lat. Jest laureatką wielu konkursów cukierniczych – zdobyła złoty medal na Targach Polagra w Poznaniu, Grand Prix na targach Sweet Expo w Warszawie, III miejsce na Lodowych Mistrzstwach Świata i I na Lodowych Mistrzstwach Polski oraz 10. miejsce na Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników w Sao Paulo w Brazylii. W życiu prywatnym jest szczęśliwą mamą Heleny.

W trakcie Konferencji Aleksandra Sowa opowie o słodyczach w ciąży, o tym co mogą, a czego nie powinny jeść przyszłe mamy.

bronkaa.png
sowa.png
wiciu.png
bottom of page